Anastasia


Kui ma Anastasia pilte töötlesin, siis mul oli peas palju mõtteid, mida selle sissekande juurde lisada. Nüüd, kui kirjutamise hetk käes - pea on tühi. Ma arvan, et nagu ka kõigil teistel fotograafidel, on muusikal väga suur osa pilditöötluse protsessis. Sellest sõltub töö tempo, inspiratsioon, värvid...kõik. Vähemalt minuga on nii.

Alustasin Anastasia piltide töötlemist Ivo Linna saatel.Minu jaoks on ta helguse ja headuse etalon. Temast kiirguv energia on selline, mis teeb ka kõige pahurama inimese kasvõi korraks rõõmsamaks. Ja seda sessiooni töödeldes, pildivalikut tehes ... mul oli helge olla. Ja nagu ma vist olen mitu korda ka maininud ( või vähemasti klientidele pildistamise käigus öelnud), et need kõige kõnetavamad, ägedamad, emotsionaalsemad pildid on just sellised, mida teised fotograafid oma kaameras pildistamise käigus juba kustutavad!
Ma ei ole perfektsionist, mulle meeldib väike segadus ( kuigi kodus on see segadus kohati väga suur), mulle meeldib tehniliselt mitte täiuslik olla ( jah, see on valik! ), mulle meeldib valgust kasutada nii nagu mina tahan, mitte nii nagu klassikaliselt õige oleks. Mulle meeldib, kui inimene minu kaamera ees on häbelik ja samas mulle meeldib, kui ta unustab ära, et ma lisaks lobisemisele ka pilti teen! Mulle meeldib teha teisiti. Et oleks üllatusi. Ma tahan, et minu pildid räägivad ise ja ma ei pea sinna peale panema vesimärki oma nimega. Sa tunned ju ära, et NEED pildid on MINU tehtud?

Ja kui Sa oled neil piltidel ,siis sa tunned ära, et see oledki SINA!?

Anastasiaga kohtusime õhtul Õismäel. Selle sessiooni võib liigitada minisessiooni alla. Jalutasime veidi ringi, aga kuna oli külm ja tuuline ning Anastasia oli oma pikast päevast juba väsinud, siis väga pikalt ei hakanud sessioonitama ja tegime lihtsalt mõned sammud tema kodule lähemale. Ma polnudki varem Õismäel pildistanud! No ja see naine ärkab pildil ellu! Müstika! 

Ma saladuskatte all võin öelda, et galeriisse sai pilte 100+. Minisessioonidega on see hea asi, et alati saab soovikorral pilte valida rohkem, kui hinnakirjas märgitud on. Ja mõnikord ongi selline pooltunnike nii produktiivne, et teeb silmad ette pikale sessioonile. Ja mulle tundub, et suvega käivadki lühikesed sessioonid kuidagi paremini kokku. Ilmselt on see ka mõnus viis emotsiooni pealt aeg broneerida! Minule võib alati kirjutada/ helistada ja küsida, et kas TÄNA õhtul saaks pildistama tulla!? Olen ise selline mõeldud-tehtud inimene ja tavaliselt sellised ettevõtmised on hoopis teise energiaga!

Meigi ja soengu eest hoolitses seekord Sandra Rätsep.

Ma olen kolleegidelt noomida saanud, et panen blogisse liiga palju pilte. Vastab tõele. Aga hetkel jätkan ma sama rida ja less is more ei kehti. Taaskord.
Eelmine
Georgia
Järgmine
Susan

8 vastust

Email again:
jaana 29. juuni 2017
tohutult ilusad pildid ja kaunis naine, fotograafi töö/anne võtab sõnatuks, selline pisut omamoodi lähenemine/nägemine toob modelli ilu ja omapära kurbromantiliselt ammu möödunud ajastust kirkalt esile.....fantastiline!!!
Kristiina 29. juuni 2017
Väga fotosessioonile kutsuvad pildid. Minu arust on tänuväärt, et Sa oma blogis just erinevaid pilte üles laed! Läbipaistvus annab kindlasti professionaalile lisaväärtust! Ja tekitab soovi ise kaamera ette jääda! Pikka liugu selles vallas!
Birgit 30. juuni 2017
Aitäh armsad Jaana ja Kristiina! Tahaks kohe kallistada teid!
Sandra 4. september 2017
Neid pilte võiks imetleda veel ja veel... Ja veel.. Ehk siis less is more ei kehti üldse!
qTFQfgBnDWatj 24. aprill 2020
yUkrBxeZVgTo
NirLxHBCFuefZYT 24. aprill 2020
LUzEkFti
KzcihMTV 3. juuni 2020
VqJwLkpbGaD
RWhVefvBJnGHQAD 3. juuni 2020
tXAfsKemoDWHlLO