Testing Fujifilm X-T2Mõned nädalad tagasi sain testida minus juba mõndaaega huvi äratanud kaamerat- Fujifilm X-T2 hübriidkaamerat.

Panen mõne sõnaga kirja oma mõtted ja tunded. Eriline tänu Photopointile selle võimaluse eest!
Fujifilmis on see miski, mida ei oska kirjeldada, aga sa tunned, et see on seal. Mingi teine elu ja tunnetus. Jälgin Instagramis Fujifilmi x- seeriat kasutavaid fotograafe ja alati ohkan, et tahaks ka ... No ja küsija suu pihta ei löödudki seekord!

Pildistan igapäevaselt oma Nikon D810-ga. Raske, väga head kvaliteeti pakkuv peegelkaamera. Kohtumine Fujufilmiga oli kui rändrahnult udusulele üleminek.

Ma ei ole eriti taibukas tehnilises osas ja seda kirja panema ei hakka. Aga kirjutan sellest, mida ma kaamerat kasutades tundsin.

Kui kaamera esimest korda tööle panin, siis pean tunnistama, et mul kulus päris hea hunnik minuteid, et aru saada, kuidas manuaalselt fokusseerida. Lisaks ei saanud ma alguses aru, et miks ma ei leia kohta, kust ISO 100-le keerata. Vastus on, et seda võimalust polegi.Voilaa.

Kaamera kasutusmugavus on ilmselt nii ja naa. Alguses on tõesti väga harjumatu. Minu jaoks vähemalt. Mind ei häirinud üldse kaameral olevad kettad, millega parameetreid muuta. Vastupidi, mulle see väga istub - kõike saab mõnusalt kruttida.

Läbi pildiotsija nähtav ere "ekraan" häiris mind väga ja seega kasutasin hoopis liveview'd. Naljakas, aga see on üks suuri plusse Fujifilmi kasutamisel, et pilt mida sa näed ja teed läbi liveview on tulemusena samasugune. Nikonil ma ei kasuta kunagi seda varianti, kuna mulle tundub, et sellise süsteemiga ei saa ma pilti, mida ekraanilt näen.

Pildistan ise peamiselt vaid manuaalset teravustamist vajavate objektiividega ja seega oli väga meeldiv üllatus, et Fujifilm on selles osas suureks abiks ja toob esile manuaalsel teravustamisel fookuses oleva ala.

Kuna kaamera on pisike, siis loogiliselt võttes on ka kogu nupusüsteem pisike. Minu sõrmedele veel täpselt sobis. Ma ei tea, kuidas mehed hakkama saavad :)

Olin varasemalt lugenud, et aku kestab vähe. Minu kogemus oli, et kestab keskmiselt ja ei midagi drastilist. Proovisin sessioonide vahel ka videoklippe teha ja pidas kenasti vastu.

Murekohaks oli aga kaamera kiirus. Kiirus just selles mõttes, et soovin alati ekraanilt taasesitluses pilti näha ja ka kliendile näidata. Mitmeid kordi pidin hoopis kaamera kinni panema ja taaskäivitama. See oli kogu pildistamisprotsessi juures üsnagi häiriv.

Suur ootus oli filmi simulatsiooni kasutamise võimalus. Kui lõpuks aru sain, kuidas seda rakendada, siis see tõesti on vinge! Veidral moel annab inspiratsiooni ja powerit juurde, kui näed ekraanil juba mõnusat värvi ja kontrasti!
Kahjuks pildistades raw-i, siis Lightroomi importimisel see efekt kaob. Jpg-sse pildistamisel aga jääb. 
Edit: Kui Ligtroomi profiil vastavalt seadistada, saab Fujifilmi efekti siiski alles jätta ka raw-s. Jehhu!

Mida ma täheldasin, siis lens flare teke vastu päikest pildistamisel oli päris võimas. Minu pildikeelega see sobib väga hästi, kuid ma ei kas just kõiki kõnetab.


Fuji objektiivid on täiesti omaette maailm! Pean tunnistama, et ma vist pole kunagi nii teravat pilti teinud, kui Fujinon optikaga! Minu kasutuses olid 18-55 mm (ei kasutanud kordagi, kahjuks), 35 mm ja 60 mm objektiivid. 

Kuna ma viimasel ajal pildistan palju just 50 mm-ga täiskaadri ees, siis olin kindel, et Fujifilmi ees saab mul testimiseks olema suurema osa ajast just 35 mm. Kuid ma eksisin! Minu eelistuseks osutus hoopis 60mm makro.Põhjust ei teagi, aga nii lihtsalt on, et mulle meeldis väga!


Ja nüüd siis see kõige suurem pluss lisaks visuaalile - kaamera ja objektiivide KAAL!
See on üle mõistuse, kui kerge on kogu komplekt - Fujifilm X-T2, 35 & 60 mm objektiivid. Kaamera oli mul koguaeg kaelas ja põhimõtteliselt võiks objektiivid taskusse panna. See komplekt kokku kaalub sama palju kui minu Nikon D810 kere !!!

Pildi kvaliteedi osas ei saa ma mitte midagi negatiivset öelda. Ilmselt oleneb ka sellest mida või keda pildistada ja mis oludes. Samuti autofookuse kohta pole mul etteheiteid. Minu töö on peamiselt naturaalse valgusega ruumides või õues. Lisavälku ma ei kasuta ja seega ei oska seda osa kommenteerida. Samuti ei testinud ma kaamerat spordivõistlustel ega ekstreemsetes oludes. 


Minu kokkuvõte on see, et ma kaalun tõsiselt üleminekut Fujifilmile! Eelkõige selle visuaalse "seksikuse" ja äärmiselt kasutajasõbraliku kaalu tõttu. Kindlasti viitsiksin rohkem kaamerat endaga kaasas kanda, kui see on nii kerge ja mis seal salata - stiilne!


Eelmine
Maret
Järgmine
Liina

4 vastust

Email again:
Kadi Puistaja 14. märts 2017
Väga äge!

Muideks filmisimulatsiooni saab lightroomis kaamera profiili alt uuesti peale panna. Ise teen seda alati, Fuji end profiilid on nii palju ilusamad Adobe Standardist:)
Birgit 15. märts 2017
Aitäh Kadi! Mul on kindel plaan see Fujifilm omale koju tuua :)
Tanel 24. märts 2017
ISO100 on täitsa olemas, kruti iso nupp L (low) peale aga RAWs on parem pildikvaliteet ISO200
Tanel 24. märts 2017
Ja sa peaksid proovima 56mm portree objet! Wow!