Portreefoto workshop

Workshopil sukeldume portreefoto maailma nii filosoofiliselt, teoreetiliselt kui ka praktiliselt. 

Alustasin naturaalse naise portreede tegemisega aastal 2019. Täpsemalt 9.juulil 2019 oli mul võimalus ja uhke tunne pildistada täiesti meigivabalt kümmet naist! Möödunud on 3 aastat. Olen 3 aastat teinud oma unistuste tööd. Olen 3 aastat enda sees tundnud, et lõpuks loob minu töö ka väärtust. Mul on missioon.

Aga mis sellele eelnes? Seitse aastat kõike muud. Kui Sa ei ole veel leidnud oma õiget tunnet ja väljundit, siis 1.oktoobril me räägime sellel teemal päris põhjalikult ja ma olen enam kui kindel, et saad uusi mõtteid, kuidas seda äratundmise hetke endas otsima hakata.


INSPIRATSIOON JA TÖÖRIISTAD 2h
Tutvumine osalejatega.
Räägime portreefoto tähendusest üldiselt - erinevad zanrid ja isiklik kogemus. Kuidas seda päris enda stiili enda töödes ära tunda?
Tutvustan, kuidas minu pildistamisprotsess algusest lõpuni välja näeb. Töötlemise põhimõtetest räägin, kuid praktilist osa ei ole.
Lisaks räägime turundusest, kliendisuhtlusest ja puudutame ka hinnastamise teemat.
Kogemuspõhised soovitused ja võtted, kuidas portreteerida naist kasutades olemasolevat naturaalset valgust.

Kuidas pildistatavat suunata nii, et ta tunneks end siiski mugavalt?
Ilmselt oled isegi üks neist, kes nähes endale suunatud kaamerat automaatselt reageerib kas naeratusega, mingi poosiga või keerab pea üldse ära. See on täiesti normaalne, kui kaamera ees olemine ei ole Sinu igapäevane tegevus ja töö. Lisaks on meile lapsepõlvest peale sisendatud, et pildil peab naeratama, olema rõõmus.
Kui Sa aga soovid pildistada inimest tema loomulikus olekus või emotsioonis, siis on Sinu suurim tööriist mitte fotokaamera vaid psühholoogia. Väga tihti selle tulemuseni jõudmine võtab kas mitmeid kohtumisi või tõeliselt head omavahelist klappi. Samuti peab portreteeritav oma fotograafi usaldama. Kuidas siis kõike seda saavutada? Räägime sellest workshopil päris põhjalikult, et mida me ise saame ära teha selleks, et pildistataval oleks võimalikult turvaline tunne Sinu juurde tulles.


PRAKTILINE OSA 3h
Osalejad saavad stuudios pildistada kahte naist. Pildid saab hiljem soovikorral lisada oma portfooliosse. Olen protsessi ajal olemas ja juhendan. Kasutame naturaalset valgust ja vaatame, mis on sellise valgusallika võimalused portreefoto tegemisel.

Fototöötlus on nagu riidemood - on keegi suunanäitaja, seejärel massid, siis see kaob ja tekib uus. Kuniks jälle tullakse ringiga tagasi algusesse. Fototöötlusel on fotograafi identiteedis päris arvestatav osa. Me nimetame seda samuti "käekirjaks". Töötluse viis ja stiil saavad olema päris kena leiutamine kogu protsessist. Lisaks võtab see ka olulise osa kogu tööprotsessist.

Meie kokkusaamisel töötluse praktilist osa ei ole, aga arutleme sel teemal. Kui palju, kas ja mis üldse mõjutab meie järeltöötluse vajadust ja stiili?


KOKKUVÕTE JA ARUTELU 1,5h
Arutelu ja küsimustele vastamine.

Kellele?
Ma ise ütleks, et sobib kõigile, kel vaja turgutust, uusi ideid, sissevaadet portreefoto maailma ja/või soovi ka iseenda mõtteid selles valdkonnas teistega jagada. Kindlasti sobib aga Sulle, kui oled fotograafiks kujunemisel alles esimesi samme tegemas ja soovid teada, kuidas naturaalset valgust mänguliselt kasutada.

Loodan väga, et workshopilt leiad inspiratsiooni, uusi vaatenurki ja tutvusi ning soovikorral ka uusi pilte oma portfooliosse.
Kogu protsess on suuresti naise pildistamisele ja minu enda kogemusele toetuv.
Me ei käsitle fotoaparaadi nuppude maailma ega kasuta stuudios välke. Kasutame ruumi, inimest ja naturaalset valgust.

Vajalik on oskus manuaalsel režiimil oma kaamerat kasutada.

Kestvus: 6-7 tundi

Hind: 190.-

Osaluse tagab osalustasu ettemaks täies mahus.
Kui on väga suur soov osaleda, aga soov maksta kahes osas, siis anna ka sellest mulle märku.
Osalemise soovi saad teele panna allolevas vormis.