Armastusest

Alateadlikult me valime alati armastuse. Seda ei ole mitte kunagi üle. Armastust ei pruugi ka alati puudu olla, aga ta võib mõnikord lihtsalt kaduma minna ja siis oleks viisakas ta ikkagi ülesse otsida ja koju tagasi tuua :)

Mida ma tean armastusest? Ma tean, mis on armastada emana ja ma ma olen 36-aastane ning tunnen ehk aasta või paar, et oskan ka iseennast armastada. Ma olen seda iseenda armastamist alati veidi kahe sõrme vahelt vaadanud ja lõputuks klišeeks pidanud. Kõik räägivad ja otsivad, kuid sealt see teema edasi ei arenegi rohkem. 

Ma olen terve elu (olen ka suuresti praegu) pigem teaduslikult põhjendatava maailma usku. Ja ma ei pea seda siiani valeks. Mul on vaja teada vastuseid küsimusele -miks? See on omamoodi kindlustunde loomine ja elu on sellevõrra lihtsam. 

Nüüd tuleb mängu üks suur AGA. Miks need ilma konkreetse vastuseta miks-küsimused on kõige elumuutvamad? Ja kas ma saan ise äkki hoopis vastuse luua neile? Heureka hetk oli ilmselt nii 2 aastat tagasi või isegi 3, kui ma tundsin, et ma oskan ju tegelikult oma elu lugeda. Ja et elu on sama toimekas nagu Unemati. Muudkui käib ja viskab mulle teele võimalusi oma miks küsimustele vastuste loomiseks. Ja kui ma selle tunde kätte sain, siis muutus mu mõttemaailmas nii mõndagi. Ja vist alles paar päeva tagasi saatsin Shalinile sõnumi ja lihtsalt ütlesingi välja, et ma armastan elu ja seda, et ta lubab mul endal valida, mida ma tahan.

OIen viimasel ajal teinud päris mitu hea valikut oma eraelus. Ja nii kui ma ise tunnen, et see on olnud minu jaoks õige valik - saan preemia ka veel! Nagu vanasti maal vanaema juures olles. Tegin tublisti tööd ära ja siis ilma, et ma oleksin oodanud - sain preemiat ka!

Ja see mõttelõng tegelikult ju tähendab ka armastuse tundmist. Alati ei peagi keegi teine sind armastama. Mulle tundub, et enesearmastus on tugevas seoses elu armastamisega. Ma saan päris pikki kirju postkasti armastuse teemadel. Just iseenda armastuse, julguse ja salaunistuste täitmise otsimisest. Ma tean, et teie kullakallid, kellega me oleme seeläbi tuttavaks saanud, et ka teie loete seda hetkel. Ja me oleme koos - sina, mina ja elu- teinud lahti kindlasti nii mõnegi maagilise ukse ja lubanud oma ellu mõnusat sädelevat valgust!

Leidsin armastuse ka puhtas, õues kuivanud voodipesus.

Armastusel on nii mitu erinevat keelt ja visuaali. Ja igapäevaselt me sellele ei mõtle. Aga kui mõnikord mõtleks? Ma dokumenteerin oma elu aasta vältel ja ma olen kindel, et need vähemalt 365 pilti, mis lõpuks raamatusse saavad - neis kõigis on armastus. Ja miks ma seda tean?Alateadlikult me valime alati armastuse. Seda ei ole mitte kunagi üle. Armastust ei pruugi ka alati puudu olla, aga ta võib mõnikord lihtsalt kaduma minna ja siis oleks viisakas ta ikkagi ülesse otsida ja koju tagasi tuua :) Mõneti on see sarnane reisimisega. Suvel ei ole vaja reisida teise maailma otsa, sest Eestis on suvel väga ilus. Samamoodi ei pea armastust otsima minema tundmatutesse kaugustesse - tihti leiad ta ülesse juba kasvõi oma riidekapist. Sageli ka külmkapist :) Meil on tarkust vaja, et me tunneks ära armastuse ja rõõmu, mille oleme iseendale teadmata juba loonud.

Sotsiaalmeediavaba päev korra nädalas on päris mõnus puhastus - proovige! Annab tervelt 24 tundi juurde oma armastuses ja armastusega elada. Ja mul on teine mõte veel, mida ma tahan ise praktiseerida. Üks päev elada ilma ootusteta. Niimoodi ma saan keskenduda endale ja ainult sellele, et ma valin ise oma mõtted ja valin need mõtted, millest saavad teod ja suhtumine, mis mind rõõmustavad ja ma tunnen, et ma ise kujundangi oma elu. Lihtne!

Armastuses,

Birgit


Eelmine
Emadepäev
Järgmine
Naturaalne naine

Vastused puuduvad

Email again: